Pro více informací týkajících se
Laserový měřicí systém MKL
nás kontaktujte na čísle +420 596 612 092, nebo kontaktním formulářem.

Laserový měřicí systém MKL

     Měřicí systém MKL pracuje tak, že se pomocí otáčivé a svisle posuvné laserové měřicí hlavice odměřují přesné vzdálenosti mezi osou a vnitřním povrchem krystalizátoru. Měření probíhá postupně ve více výškových hladinách (příčných řezech) krystalizátoru. Jejich počet (maximálně 18) lze zadávat podle toho, jak detailní měření je právě požadováno. Výsledkem měření je 3D mapa vnitřního povrchu, z níž se dá odvodit a zobrazit místní opotřebení po ploše vnitřního povrchu krystalizátoru.

      Měřicí systém je tvořen těmito částmi:
   a) Vlastní měřidlo s otáčivým a svisle posuvným bezkontaktním laserovým měřičem vzdálenosti. Krokový motor natáčí měřicí laser po 1° krocích. Druhý krokový motor slouží pro přesné nastavení zadané vertikální pozice.
   b) Držák pro upevnění a přesné polohování měřidla na proměřovaném krystalizátoru. U kruhových a čtvercových krystalizátorů se dá stejný držák použít až pro 3 rozměrově blízké formáty. U obdélníkových krystalizátorů musí být pro každý rozměr použit individuální držák.
   c) Mobilní řídicí jednotka (průmyslový počítač s dotykovým displejem a malou membránovou klávesnicí), připojená kabelem k měřidlu. Řídí činnost krokových motorů, sbírá a analyzuje naměřené údaje, zobrazuje na displeji výsledky měření v grafické podobě.
   d) Stacionární počítač s barevnou tiskárnou, sloužící pro detailní vyhodnocení provedeného měření - zejména opotřebení krystalizátoru a odchylek od "výkresového" profilu na každé měřené vertikální úrovni. Software také umožňuje zobrazit aktuální průběh  konicity po výšce, monitorovat opotřebení v závislosti na odlitém množství oceli, archivovat data, atd.

      Systém MKL se dodává ve více verzích, a to pro kruhové i pravoúhlé krystalizátory:
25/420-3P pro pravoúhlé formáty
MKL 125/420-3K pro kruhové formáty
MKL 125/420-3 pro kruhové i pravoúhlé formáty typu Convex a Invex
MKL 40-300/600 pro kruhové formáty typu Convex, Invex a TA
MKL 40-600/1000 pro velké kruhové formáty typu Convex, Invex a TA
MKL 20-125/300 univerzální systém pro kruhové a pravoúhlé formáty typu Convex a Invex
MKL-brama pro bramové formáty

 

Dotaz k produktu Laserový měřicí systém MKL

Více informací obratem - pokud si přejete obdržet další informace, které jste zde nenašli, uveďte svůj kontakt a my se vám ozveme.